KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15175288
*
nr 1517 5288
Christina Ringsberg
(f. 1938), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 12/25, daterad -66, "Nilsson på Väster". Bildmått: 34x42 cm, yttermått inklusive ram: 51x57 cm
Christina Ringsberg, svensk bildkonstnär född 1938.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2023
kl 20:20:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/1 09:47:35
1
100 kr
23/1 19:58:00
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Christina Ringsberg
Christina Ringsberg, svensk bildkonstnär född 1938.
Läs mer om Christina Ringsberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: christina ringsberg etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7143 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:04
-
7144 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:36
-
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:19
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:02
-
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:30
-
7063 Färglitografier
+ etsning, 3 st, oramade lösa blad, Lennart Gram (..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:20
*
Christina Ringsberg
Christina Ringsberg, svensk bildkonstnär född 1938.
Läs mer om Christina Ringsberg
nr 1517 5288
Christina Ringsberg
(f. 1938), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 12/25, daterad -66, "Nilsson på Väster". Bildmått: 34x42 cm, yttermått inklusive ram: 51x57 cm
Christina Ringsberg, svensk bildkonstnär född 1938.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/1 09:47:35 | 1 | 100 kr |
23/1 19:58:00 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Christina Ringsberg
Christina Ringsberg, svensk bildkonstnär född 1938.Läs mer om Christina Ringsberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: christina ringsberg etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7143 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:04 -
7144 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:36 -
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:19
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:02 -
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:30 -
7063 Färglitografier
+ etsning, 3 st, oramade lösa blad, Lennart Gram (..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:20